Biografie

o mně

“Hudba je pro mě absolutně nejlepší a nejpřirozenější způsob, jak sdílet dále svoji největší životní vášen. Každý koncert je jedinečnou příležitostí k výměně energie a emocí mezi mnou a publikem, a takové okamžiky jsou mou obrovskou motivací a inspirací!”
 

Milan Řehák (*1994) je v současné době jedním z nejprogresivnějších českých akordeonistů, absolvent Pražské konzervatoře a Královské hudební akademie ve Stockholmu. Je také laureátem mnoha mezinárodních soutěží (Chorvatsko, Itálie, Německo, Česko, Rusko).

První cena na akordeonové soutěži v Pule (2012) mu přinesla mnoho příležitostí, jako například koncert pro European Broadcasting Union, koncert v rámci Svátků hudby v Praze či pozvání do TV pořadů. Vystupoval také na festivalech ve Stockholmu, Drážďanech, Salzburgu, Miláně, a spolupracoval s řadou významných hudebníků a těles, jako jsou Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Lubomír Brabec, České trio a mnoho dalších.

V současné době, kromě svých sólových projektů a koncertů také spolupracuje s cellistou Johannesem Rydénem, se kterým se zúčastnil finále soutěže Ung & Lovande 2019 ve Švédsku. V roce 2020 založil nové koncertní duo s cellistkou Kristinou Vocetkovou.

Jeho sólový repertoár obsahuje originální akordeonové kompozice, barokní skladby, virtuosní transkripce i aranže populárních písní. Doposud oficiálně vydal 6 CD. Kromě akordeonu a vystupování je také aktivní v mediální produkci, má rád malování a přírodu.

Dlouhá verze životopisu je součástí Press Packu!

STÁHNOUT
PRESS PACK
FOTO - BIO - REPERTOÁR

DISKOGRAFIE

2019         STORIES

2019         AERIAL VOL 2

2018          AERIAL

2017          UNCHARTED WATERS

2017          BAROQUE BEAT

2016          BUTTONFIELD